Jakiej szafy potrzebujesz?
Szafy na wymiar, wnękowe, przesuwene oraz do zabudowy

Szafy na wymiar wykonywane na indywidualne zamówienie mają szereg zalet i możliwości. Najważniejszą zaletą szaf wnękowych jest możliwość wpasowania ich w dowolną wnęką czy inną przestrzeń o różnych wymiarach. Standardowe szafy do zabudowy wykonujemy do wysokości 275 cm - podyktowane jest to maksymalną wysokością arkusza płyty, która wynosi 280 cm oraz w przypadku systemu stalowego drzwi przesuwnych długością profilu pionowego. W przypadku wyższych zabudów stosujemy łączenia płyty oraz aluminiowy system drzwi przesuwnych, bądź pawlacze i innego typu zabudowy piętrowe. Maksymalna szerokość szafy z jednym torem wynosi 5 metrów - w przypadku dłuższych stosuje się zabudowę połączoną z 2 szaf. Standardowa głębokość szafy na wymiar z drzwiami przesuwnymi wynosi 60-70 cm - należy pamiętać, że z głębokości tracimy 9 cm na tory oraz drzwi przesuwne i głębokość użytkowa półek przy szafie 60cm wynosi 50cm. Dobrze jednak jeśli minimalna głębokość wnętrza ma 50-55cm po to by ubrania wiszące na wieszakach nie opierały się o drzwi szafy. W przypadku płytszej zabudowy stosuje się odwrotne drążki ubraniowe, na których ubrania wiszą frontem do otwierającego szafę.

Planowanie i projektowanie szafy

Jeśli mamy już wyznaczone miejsce, w którym znajdować się będzie nasza przyszła szafa wnękowa lub inna należało by się zastanowić nad jej rozplanowaniem. Na tym etapie najważniejsze jest określenie naszych potrzeb względem przyszłej szafy i tu służymy pomocą - jeśli kompletnie nie masz pojęcia jak ma wyglądać twoja szafa lub co może się w niej znajdować skontaktuj się z nami.

Tak więc co możemy przechowywać w szafie?

Szafa dla każdego znas jest miejscem przechowywania zarówno garderoby jak i przedmiotów użytku codziennego. W szafie zazwyczaj przechowujemy : ubrania składane w kostkę, szlafroki, bieliznę, ręczniki, buty, rzeczy wiszące długi i krótkie, kapelusze, rękawiczki, apaszki, szaliki i inne bibeloty, zabawki dziecięce, książki, narzędzia, walizki i torby, odkurzacz, żelazko, deskę do prasowania, drabinę, krawaty, paski, suszarkę na ubrania i wiele innych...

Wnętrze szafy

- Stałym elementem każdej szafy jest pawlacz - miejsce nad przegrodami głównymi powyżej wysokości 210 cm. Jest to jedna duża przestrzeń bez przedziałek, w której przechowywane są najczęściej walizki lub inne przedmioty rzadziej używane w szafie.

- Ilość przegród głównych powinna być równa ilości drzwi w szafie - każda z przegród głównych może być dodatkowo podzielona - projektując szafę należy wziąć pod uwagę co będziemy przechowywać w każdej z przegród i jaka będzie ich szerokość - zbyt szerokie półki mogą się uginać pod ciężarem przechowywanych przedmiotów.

- Półki tworzą standardowe wypełnienie wnętrza szafy, mogą być montowane na stałe lub jako elementy wysuwne. Ilość półek zależy od potrzeb jakie mają spełniać. W standardowej przegrodzie na półki o wysokości 210 cm mieści się 5 półek ( 6 przegród ) po 33 cm wysokości między półkami. Aby nasza szafa była w pełni funkcjonalna na pewno nie powinno zabraknąć w niej półek. Na półkach przechowujemy odzież, ręczniki, buty, lub inne przedmioty użytku codziennego.

- Szuflady i kosze - to niezbędne elementy szafy jeśli chcemy przechowywać w niej bieliznę, rękawiczki, apaszki, szaliki czy paski. Szuflady w szafach wykonujemy na wymiar, kosze natomiast są standardowych wymiarów i należy dostosować się wnęką pod kosz.

- Drążki to elementy rurowe montowane w szafach na różnych wysokościach. Służą do przechowywania odzieży na wieszakach. Drążki na rzeczy krótkie można montować na jednym lub dwóch poziomach przy wysokości przegrody 210, zachowując odstęp po około 105 cm między drążkami aby rzeczy się nie gniotły.

Wróć do Szafy Indeco Katowice - strona główna

Nawet 30% taniej niż u konkurencji - zadzwoń i sprawdź sam!